szemlézi.
  • Két ezüstérem a leghosszabb távon, érem nélkül maradtak a magyarok 200 méteren

A_Bevezetem.hu_stabja | 2013. szeptember 1. 14:01:30

• Címkék:
    sport, vízes sport, világbajnokság, kajak-kenu, kajak, kenu, aranyérem, ezüst, bronz, siker, eredmény, eredményes
    A(z) "Két ezüstérem a leghosszabb távon, érem nélkül maradtak a magyarok 200 méteren" című cikk megosztásához használhatod a saját leveleződet, vagy ezt a felületet:
    Neved:

E-mail címed:

Címzett e-mail címe:
    Üzenet (opcionális):

• A kenus Vajda Attila és a kajakos Csay Renáta révén két ezüstérmet szereztek a magyarok az 5000 méteres táv vasárnap délelőtti döntőiben a németországi Duisburgban zajló kajak-kenu világbajnokságon.

•

Lódi Renáta, a MTI különtudósítója jelenti:
    Elsőként Vajda rajtolt a magyarok közül, éppen a házigazdák nagy kedvence, a szombaton, 1000 méteren mögötte második Sebastian Brendel mellől. Ez a két versenyző aztán már az első néhány száz méter után az élre állt, és el is húzott a mezőnytől, majd az első, nagy kör végén Brendel Vajdától is meglépett. Ugyan a magyar próbálta vele tartani a lépést, de a folytatásban már nem volt esélye arra, hogy beérje, így az egy kilométeren szerzett aranyérem után ezúttal második lett.

Eredmények, 5000 méter

A németországi Duisburgban zajló kajak-kenu világbajnokság vasárnapi, 5000 m-es döntőinek dobogósai és a további magyarok eredményei:

3. Anne Rikala (Finnország) 22:32.654

"Két éremért jöttem, ennél jobban nem is kell, hogy szerepeljek. Az 5000 méterre külön nem készültem, a tegnapi győzelem után raktam csak össze a hajót. A kormányzással akadtak problémáim, a hullámok nagyon +megvezettek+, de nagyon elégedett vagyok ezzel az ezüsttel" - nyilatkozott a parton Vajda.

A folytatásban Csayért szoríthatott a népes magyar szurkolótábor, a győri kajakos a júniusi, portugáliai Eb-diadal és a cali Világjátékokon aratott siker után itt is győzelemre tört. Álmai azonban hamar szertefoszlottak, az új-zélandi Teneale Hatton ugyanis már az első körben "megszökött" a mezőnytől, s előnyét fokozatosan növelve reménytelenné tette a többiek számára a felzárkózást. Csay az üldözőbolyban haladt, annak is az elején, s végül az ezüstéremért zajló csatát megnyerve másodikként haladt át a célvonalon.

"Ez az első síkvízi vb-m, tehát az ezüstéremmel nem lehetek csalódott. Én ugye maratoni versenyző vagyok, abban a szakágban hozzá vagyok szokva a sikerekhez, de ennek a második helynek is örülök." - mondta a kétgyermekes anyuka Csay.

A férfiak hasonló számában Noé Milán próbálkozott magyar részről, de ő nem tudott beleszólni a dobogós helyek sorsába, hetedik lett a 24 fős mezőnyben.

4. KOVÁCS KATALIN, DOUCHEV-JANIC NATASA 38.508

Érem nélkül maradtak a magyarok a vasárnapi 200 méteres döntőkben a németországi Duisburgban zajló kajak-kenu világbajnokságon.
    A hat A döntő közül háromban volt piros-fehér-zöld hajó.

Kezdésként a háromszoros ötkarikás bajnok kajakos Douchev-Janics Natasa - aki tavaly, az ötkarikás játékokon és idén, az Eb-n is harmadik volt ebben a számban - lemaradt a dobogóról egyesben, ötödikként zárt. A győzelem a címvédő és londoni bajnok új-zélandi Lisa Carringtoné lett, a bronzot pedig Janics sógornője, a szlovén Spela Ponomarenko Janic szerezte meg.

Következett a Lantos Ádám, Nagy Péter kenus duó, amely reálisan nem pályázhatott éremre, de nagyon szépen versenyzett, nagy küzdelemben maradt csak le a dobogóról, s végül negyedik lett a német, az orosz és a fehérorosz egység mögött.

Janicsnak 35 perce volt arra, hogy az egyesről áthangolódjon a párosra, ahol társával, Kovács Katalinnal - csakúgy, mint a júniusi kontinensviadalon - egyértelműen győzni akartak. A rajtjuk nagyon rosszul sikerült, s így "futniuk" kellett a riválisok után, de akármennyire igyekeztek és harcoltak, végül nemhogy a győzelem, de még a dobogós helyezés sem jött össze. Negyedikként zártak - ilyen, azaz hogy érem nélkül maradjanak, még nem fordult elő, amióta ez a két sportoló egy párosban szerepel.

A háromszoros ötkarikás bajnok Kovács - akinek ez volt az utolsó száma a vb-n - eddig 31 világbajnoki címet szerzett pályafutása során (ezzel világrekorder), de 1998 óta most először fordul elő, hogy arany nélkül utazzon haza. Janics később a váltó tagjaként még vízre száll Duisburgban.

A két kajakos nem nyilatkozott a finálé után.

A 200-as B döntőkben érdekelt magyarok közül Tótka Sándor (K-1) nyert, így összesítésben tizedik lett, Lantos (C-1) másodikként ért célba (11.), a Molnár Péter, Bán Kristóf kajakos duó pedig ötödikként zárt (14.).