szemlézi.
  • Ők nyertek Kínai Nagydíjat

Komjathy.Gabor | 2013. április 13. 04:29:08

• Címkék:
    Forma 1, Forma-1, F1, Kínai Nagydíj, történelem, győztes, győztes csapat, győztes pilóta, Sanghaj, Lewis Hamilton, Michael Schumacher, Mercedes, Ferrari, technikai sport
    A(z) "Ők nyertek Kínai Nagydíjat" című cikk megosztásához használhatod a saját leveleződet, vagy ezt a felületet:
    Neved:

E-mail címed:

Címzett e-mail címe:
    Üzenet (opcionális):

• Összegyűjtöttük a Sanghajban legeredményesebb pilótákat és csapatokat.

• Vasárnap a 10. Kínai Nagydíjat futja majd a Forma-1 mezőnye, mely az eredmény szempontjából az egyik legváltozatosabb a sportág történetében. Az elmúlt kilenc versenyen nyolc különböző pilóta diadalmaskodott, duplázni csupán egyiküknek sikerült. Ő pedig nem más, mint Lewis Hamilton, aki ezzel a pálya bajnokának is mondhatja magát, viszont rekordját így sokan beállíthatják vasárnap.

1

Az eddigi kilenc sanghaji versenyt ötször a pole pozícióból rajtoló pilóta nyerte meg. A legrosszabb rajthelyről aratott győzelem Michael Schumacher nevéhez fűződik, a német legenda 2006-ban a hatodik helyről indulva győzedelmeskedett. Ez volt a hétszeres világbajnok 91, egyben utolsó győzelme a királykategóriában.

Érdekesség, hogy aki az elmúlt három évben Kínában nyert, az a pontversenyben a szezon végén sosem zárt az ötödik helynél előrébb.

A csapatoknál a Ferrari és a McLaren is három-három sikernél tart. A Ferrari 2007-ben nyert utoljára Sanghajban, míg három éve csak Mercedes motorral szerelt autó győzött. Tavaly ráadásul a dobogó mindhárom fokán a német gyár erőforrásait használó pilóta állt.